Що таке FRP?

Захист відновлення заводських налаштувань (FRP – Factory Reset Protection) – це метод безпеки, який був розроблений для того  щоб хтось не зміг просто стерти та скинути налаштування вашого телефону, якщо ви його загубили або ваш пристрій було вкрадено. Починаючи з Android Lollipop, FRP є стандартним у операційній системі Android, і більшість компаній, які виробляють телефони вже реалізували його в своїх моделях.

Як саме це працює?

FRP

Якщо ви прошиєте чи скинете телефон до заводських налаштувань з увімкненим FRP, вам необхідно буде вказати ім’я користувача та пароль останнього облікового запису Google який був зареєстрований на пристрої до відновлення налаштувань чи прошивки.

Але не все так просто і гладко, тому що є певні плюси та мінуси цього захисту. Основною перевагою захисту FRP є неможливість використання викраденого телефону, що робить його менш привабливим для злодіїв. Також важливим плюсом є захист персональних даних якщо ваш телефон було загублено чи викрадено. Ось і всі переваги Factory Reset Protection.  А тепер давайте поговоримо про проблеми з якими може зустрітись користувач Android-пристрою на якому увімкнений FRP захист. Найбільш поширеною проблемою є те, що люди продають свої телефони не відв’язуючи їх від свого Google акаунта, тобто з увімкнутим захистом FRP. Відповідно новий користувач не знаючи про це зможе користуватись телефоном до першої прошивки чи відновлення заводських налаштувань.

Також  дуже часто трапляється що власник телефону чи планшету ставить код на телефон, забуває його, забуває cвій обліковий запис Google і несе пристрій в сервісний центр прошивати чи скидати. Відповідно після прошивки телефон стає заблокованим функцією FRP.

Звичайно, розробники не забули про функцію вимкнення FRP , але на жаль, перед прошивкою чи скиданням девайсу вам ніхто не нагадає що вона наразі активна і її необхідно вимкнути якщо ви продаєте свій пристрій або ж банально не пам’ятаєте прив’язаний обліковий запис чи пароль до нього. Було б дуже доречно передбачити розробникам функцію нагадування про FRP під час скидання телефону, але на жаль наразі її немає.

Як відключити Factory Reset Protection на вашому пристрої?

Все дуже просто. Потрібно видалити всі облікові записи Google із телефону або планшета. Зробити це можна в налаштуваннях – шукайте розділ “Облікові записи”. Вибравши обліковий запис, шукайте параметр видалення, який зазвичай ховається за трьома маленькими крапками у верхньому куті екрана. Коли ви переконаєтеся, що усі облікові записи Google видалено, ви можете скинути свій телефон або планшет через налаштування пристрою і він у вас вже не заблокується аж до того моменту поки ви не введете знову ваш обліковий запис Google.

Звичайно що ми не знаємо напевне чи є дієвим захистом від крадіжок  захист FRP, проте точно можемо сказати, що він є ефективним захисником нашої цінної інформації та персональних даних які зберігаються в телефоні.

Що робити якщо Ваш телефон чи Android-пристрій заблокувався?

Найголовніше – не панікувати і не нести телефон на смітник.  Якщо Ви забули особистий Google аканунт, не пам’ятаєте код блокування Вашого телефону чи він якимось іншим чином заблокувався і Ви маєте документи від вашого телефону (тобто коробку з серійними номерами), тоді наш сервісний центр допоможе Вам у вирішенні даної проблеми. Детальніше тут ремонт телефонів львів.