3G-мереж в Україні таки бути

Вчора, 5 листопада 2014 року, Кабінет міністрів дав право Національної комісії регулювання зв’язку почати тендер для отримання операторам стільникового зв’язку ліцензій на впровадження 3G зв’язку на території України.

1412694576-2726-3g-keddrcom

Незважаючи на те, що справа вже зрушила і тендер почнеться в найближчі дні або тижні, нам не варто очікувати якісної 3G зв’язку на своїх смартфонах в найближчі 2-3 роки. За запевненням фахівців зв’язок третього покоління по всій Україні налагодиться всього лише через 5-6 років (58 місяців). Сам тендер буде тривати як мінімум 60 днів (тобто закінчиться в 2015 році).

Що стосується самих ліцензій, то їх буде аж три, кожна з яких буде продана на аукціоні. Покупець з найбільшою заявленою вартість виграє. Стартова ціна однієї ліцензії починається з 2 443 000 000 гривень.

Але й це ще не все. Щоб 3G зв’язок ефективно та безперервно працював на території України, потрібно провести конвертацію необхідних частот, яка також обійдеться покупцеві в 1,6 млрд гривень. Конверсія відбуватиметься в три етапи: перший – 23 місяці, другий – 18 місяців і третій – 17 місяців.

На даний момент відомо, що умови конкурсу вже підписані як Кабінетом міністрів, так і президентом України. А це означає, що держава забезпечить прозорість конкурсу та проведення різного роду конверсій з виключенням корупції та втручання інших сумнівних компаній.